Motocyklowe inspiracje HELD - Polska na weekend - Podlasie

2018-05-31
Motocyklowy Włóczykij

Podlasie, to mistyczna kraina, gdzie podobno przeniesiesz się w minione czasy, zaznasz gościnności i zjesz pyszne potrawy. Znajdziesz tam też święty spokój, zachwycającą naturę i widoki tak urzekające, że jak już raz tam pojedziesz to będziesz regularnie wracał.

Etap I

Dzień 1 Białowieża

(czas jazdy: 4 g. 38 min., liczba km: 289.68)

Startuję o poranku... 

W Drohiczynie warto zobaczyć wrota Podlasia: wchodzisz na Górę Zamkową i podziwiasz leniwie płynący Bug. Uwielbiam ten widok! 

Etap II

Dzień 2 - Kruszyniany, Sokółka

(czas jazdy: 5 g. 53 min., liczba km: 361.13)

Będąc na Podlasiu dobrze zjesz w Gościńcu Bojarskim, a wyśpisz się w Pensjonacie Krainka. 

Chwila ochłody nad Zalewem Siemianówka, na plaży Bondary znajduje się zaplecze biwakowe i mamy ciekawy punkt widokowy z drewnianej wieży.

Obowiązkowym punktem podróży przez Podlasie jest unikalny drewniany meczet tatarski w Kruszynianach.
Ludność tatarską sprowadził do Polski król Jan III Sobieski, który, nie mając środków na zapłatę za ich służbę wojskową, podarował im ziemie na Podlasiu.

Etap III

Dzień 3 - Biebrzański Park Narodowy

(czas jazdy: 5 g. 16 min., liczba km: 379.79)

Trzeci dzień spędzam na terenach okalających Biebrzański Park Narodowy. Zaczynam od wieży obserwacyjnej Mikołajewo, pod Wizną – to świetny punkt na relaks i dobrą fotkę. 

Warto zajrzeć na ścieżkę “Długa Luka” – to świetne miejsce w środku rozlewiska Biebrzy, które idealnie nadaje się do obserwacji i fotografowania ptaków lub zachodów słońca.

 Następnie odwiedzam Europejską Wieś Bocianią – wstęp za 5 zł. Warto zajrzeć ze względu na około 30 gniazd bocianich na niedużym terenie. Da się tu przenocować, a nawet pojeździć konno.

Jednym z najpiękniejszych miejsc, jakie spotykam po drodze, jest rozlewisko Narwi – szczególnie ścieżka między wsiami Waniewo i Śliwno. 

Etap IV

Dzień 4 - powrót przez Jeruzal

(czas jazdy: 4 g. 22 min., liczba km: 291.71)

Przygodę z Podlasiem kończę czwartego dnia w białowieskim rezerwacie pokazowym żubrów. Zwiedzanie zajmuje około godziny i trzeba na nie wydać 10 zł (bilet normalny, możliwość płatności kartą). 

LionLOG Prezentacja wygenerowana z systemu monitoringu GPS wypraw LionLog.com